O nás

Hiporehabilitace Krapet z.s. (zapsaný spolek, dříve Občanské sdružení pro Hiporehabilitaci KRAPET) byl založen v roce 2010 a jeho účelem je rozvoj a propagace hiporehabilitace a jezdeckého sportu, podpora výkonu sportovní a rehabilitační činnosti, její organizace a vzdělávání v hipologické problematice.

Více o hiporehabilitaci.

Zde jsou stanovy, řád a členská prihlaska.

Profesionalitu zajištuje lidský i koňský tým:

Cvičitel koní a předseda spolku:  Markéta Petřičková, tel. 608 52 60 80

Fyzioterapeuté: Bc.Kateřina Malechová

Asistenti, hlavní vedoucí na táborech a vodiči koní: Barbora Štěchová, Martina Hrádková, Lenka Schöberlová, Martina Lonská

Adresa provozovny:
Dynín 40, 37364 Dynín
místo výcviku a hipoterapie na konci obce směrem na Mazelov, Ševětín (Google Maps, mapy.cz)

Bližší informace o úhradě terapie

Celkové náklady na jednu terapeutickou lekci jednoho klienta činí 600 Kč a zdravotní pojišťovny na ni v současné době nepřispívají.

Podíl klienta na ambulantní hipoterapii
klienti do 8 let 300 Kč
klienti do 12 let 350 Kč
klienti do 16 let 450 Kč

Ze strany Hiporehabilitace Krapet z.s. je na ambulantní hipoterapii vybíráná vratná záloha ve výši 500 Kč. Tato částka, slouží k pokrytí části nákladů na provoz v případě, že nedojde ze strany klienta k telefonické omluvě z předem sjednané lekce nejméně 48  hodin před jejím začátkem. Výše části nezbytných nákladů činí 50 Kč na jednu lekci. Nevyčerpaná částka bude klientovi vrácena na konci sezóny, nebo při ukončení docházky na ambulatní lekce.

Pokud byste chtěli přispět finanční částkou na provoz hiporehabilitace, a tím nám pomoci a zachovat stávající cenu pro naše klienty, kontaktujte p. Markétu Petřičkovou na oskrapet@oskrapet.cz nebo na tel. 608 52 60 80.

Nabízíme možnost úhrady táborů a hipoterapie formou některých za zaměstnaneckých výhod – např. FKSP nebo Benefit na přání (Sodexo). Nepřijímáme žádné benefitní karty ani papírové poukázky typu stravenka. Poradíme Vám, jak si můžete odečíst částku z daňového základu. Další možností je zaslání finanční částky přímo na náš účet č. 239582014/0300.

Koňský tým

Peggy 12/472
Pohlaví: klisna
Nar. 6.7.2004
Barva: sv. ryzka
Plemeno : Hafling
Původ: o:805 Mozart s.v., m: 16/311 Pamela
PK: 6,8b.
Majitel: Markéta Petřičková

Byla zakoupena v roce 2010 pro rehabilitaci    dětských pacientů a pro dospělé do 55 kg. Velmi rychle zvládla přípravu a v součastné době je plně využívána k hiporehabilitaci. Její chody jsou relaxačně rotující.

Něco málo o její povaze: je velmi přívětivá a je ráda za každé pohlazení. Má ráda důslednost a pozornost.  Ráda se nechává rozmazlovat. Ráda pracuje při přirozené komunikaci. Občas škádlí ostatní ve stádě a dává jim najevo i když je malá tak, že není problém je předběhnout.

 Danny Boy 13/132 (Denis)
Pohlaví: valach
Nar: 25.4.2005
Barva: sv. hnědák
Plemeno: český teplokrevník
Původ: o: 236 Duellano II-57, m: 20/459 Lota
Majitel: Markéta Petřičková

Denise již mám od samého narození. Je to  velký mohutný valach. Velmi přátelský a hodný. Nebojácný spíš flegmatický. Rád se nechává hladit. Budí respekt svou velikostí, ale je velmi klidný. V součastné době je plně využíván pro hiporehabilitaci 1x týdně. Je velmi relaxační. Využíván dětskými pacienty a pro dospělé do 70 kg.

Leontýnka  9/92 (Týnka)
Pohlaví: klisna
Narození: 12.6.2007
Barva: sv. ryzák
Plemeno: Hafling
Původ: o: 854 Nimrod, m: Lotti
Majitel: Markéta Petřičková
PK: HPK

Byla zakoupena v roce 2011 pro rehabilitaci dětských pacientů. Velmi rychle zvládla přípravu a v součastné době je plně využívána k hiporehabilitaci. Její chody jsou relaxačně rotující. Využívána dětskými pacienty a pro dospělé do 65 kg.

Něco málo o její povaze: je velmi přívětivá, klidná a chytrá. Má ráda pozornost. Ráda pracuje při přirozené komunikaci.
Týnka reprezentovala Českou republiku na mistrovství Evropy haflingů 2012 v rakouském Stadl Paura.