Příměstské tábory 2018

Hipo Krapet pořádá příměstské tábory u koní pro děti 5-19 letTurnusy:

  • 23.-27.7. OBSAZENO, UŽ JEN JAKO NÁHRADNÍK!!!
  • 13.-17.8. OBSAZENO, UŽ JEN JAKO NÁHRADNÍK!!!

Přihláška na tábor 2018

Náplň tábora:
Po příjezdu, budou děti seznámeny s bezpečnostní u koní, programem dne, proběhne seznámení s koňmi, teorie, praxe (krmení, péče o koně, sedlání, kontrola výstroje, ukázka ježdění atd.)Každé dítě absolvuje základní kurz péče o koně a 1 výcvikovou hodinu denně bude mít možnost jezdit na koni, výlet s koníky do přírody, práce s koňmi ze země v podobě hry a „závodů“ s odměnou. Vše bude uzpůsobeno zdatnosti a zájmu dítěte.

S táborový program bude každý den jiný. Vyzkoušíme si jak jezdili indiáni a vyrobíme si indiánké čelenky, pomalujeme si koníky, bude na nás čekat detektivní hledání, vyzkoušíme si práci veterináře, zahrajeme si na malíře, uděláme si odlitky koňských kopyt, vyrobíme si své mýdlo, celým týdnem budeme hrát tématické hry a tvořit budeme dle zvoleného tématu dětí.

Uděláme si jednu idiánskou noc se stezkou odvahy :) vlastní stany a spacáky. Máme omezený počet k zapůjčení.

Oblečení a obuv:: dle počasí, doporučujeme volné a pohodlné oblečení (na venkovní hry), na ježdění jsou vhodné tepláky (ne silonové). Do baťůžku přibalit náhradní oblečení a pláštěnku.
Pohodlné boty vhodné na sport + gumové holínky. Pokud máte, jezdeckou výstroj může si jí dítě vzít sebou. Kdo bude chtít, může si vzít tématické oblečení, které bude zděleno den dopředu.

Místo konání: Dynín, v areálu Hiporehabilitace Krapet z.s.
Strava
: zajištěn oběd, odpolední svačina a pitný režim po celý den. Dopolední svačinu sebou.
Koně
: k dispozici je 5 koní určených k hipoterapii (klidní koně s patřičným výcvikem).
Odborný dohled
: děti při jízdě na koni budou pod dohledem osoby s jezdeckou a cvičitelskou licencí. Všechny osoby, kterým děti svěřujete, mají zkušenosti s vedením letních táborů a pořádání různých dětských akcí. Děti budou mít zapůjčené ochranné pomůcky (jezdecká helma, jezdecká vesta). Bude dbán velký důraz na bezpečnost!!

Počet účastníků: 5 – 12
Věková hranice
: 5-19 let.
Doba trvání
  8-17 hodin

Cena pobytu : 3 000,-Kč za týden.

Pro přihlášení Vašeho dítěte je potřeba mít, vyplněnou a zaslanou příhlášku, která Vám bude potvrzena se zaplacenou nevratnou zálohu 1000 Kč na níže uvedený účet. Před konáním tábora doplatek na účet 239582014/0300. Kdo nedodá přihlášku a zálohu do 30.dubna bude z tábora vyřazen!

Způsob dopravy do místa konání tábora: vlastní

V průběhu dne bude probíhat soutěže s koňskou tématikou, míčové hry, využití rukodělných aktivit.V případě nepříznivého počasí se přesunou soutěže do klubovny a ježdění bude uzpůsobeno počasí.
Doporučujeme sjednat dítěti úrazové pojištění!