Intenzivní hipoterapeutické pobyty 2018

TERMÍN:
22.-24.6.2018, 28.-30.9.2018

PROČ INTENZIVNÍ HIPOTERAPIE: Maximální efekt hipoterapie, zvláště u malých dětí, je při intenzivní aplikaci. Proto jsme se rozhodli uspořádat 3 denní pobyt s intenzivní hiporehabilitací.Je dobré mít před vlastním pobytem již alespoň minimální zkušenost s hipoterapií. Na pobyt se přihlásíte pomocí vyplněné a podepsané přihlášky

Přihláška na pobyt 2018

REALIZAČNÍ TÝM:
Fyzioterapeuti: Bc. Kateřina Malechová, Veronika Vávrová
Cvičetelé a vodiči: Markéta Petřičková, Martina Hrádková, Zdeněk Průša
Koně: Peggy, Leontýnka, Gábina
Kde: Terapie bude probíhat v prostorách Hiporehabilitace Krapet z.s. v obci Dynín na konci vsi směr Mazelov.

PRŮBĚH TERAPIE: Pro optimální efekt terapie bude zapotřebí děti co nejdříve po příjezdu vyšetřit fyzioterapeutem a bude jim založena zdravotnická dokumentace. Prosíme o zaslání lékařských zpráv týkajících se diagnózy dítěte, dospělé osoby emailem spolu s přihláškou (ev. zašlete emailem alespoň stručné informace ohledně aktuálního zdravotního stavu a kopie lékařských zpráv vezměte s sebou). Děti i dospělé osoby musí mít potvrzení o bezinfekčnosti. Dítě by mělo mít za sebou 2. očkování proti tetanu. V případě účasti dospělé osoby je váhový limit 75 kg.

Terapie bude probíhat 2x denně. Dopolende od 9:00 a konkrétní čas se upřesní po dohodě s rodiči, tak, aby co nejvíce vyhovoval potřebám a režimu dětí. Budete mít také možnost využít fyzioterapeutické konzultace pro dítě.

Přesný časový harmonogram vyšetření bude upřesněný týden před konáním terapie.  V pátek se domluvíme na upřesnění času na sobotní terapii.

CENA INTENZIVNÍ TERAPIE:

klienti do 8 let 1.700,- Kč

klienti do 12 let 2.200,-Kč

klienti od 16 let 3.500,-Kč
Ze strany Hiporehabilitace Krapet z.s. je na intenzivní hipoterapie účtována rezervační nevratná záloha 500,- Kč. Při zrušení rezervace během pobytu je splatných 100% z ceny intenzivní hipoterapie. 

Nabízíme možnost úhrady táborů a hipovíkendů formou některých ze zaměstnaneckých výhod – např. FKSP nebo Benefit na přání (Sodexo). Nepřijímáme žádné benefitní karty ani papírové poukázky typu stravenka. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Včasné rezervování je důležité. Maximální počet 10 osob. Platba na účet č. 239582014/0300 předem před nástupem spolu se závaznou přihláškou. Do variabilního symbolu uvádějte rodné číslo účastníka pobytu. Storno poplatky týden předem 50%.

Co si vzít s sebou:
ODĚV NA TERAPII: pro děti je na terapii nejlepší přiléhavé neklouzavé oblečení!!!. Nevhodné jsou kluzké materiály (jako šusťákové bundy, ap.), kalhoty vezměte dostatečně dlouhé, aby neodhalovaly kotníky. Vhodné je triko delší v oblasti zad, které se při sezení nevyhrnuje. Doporučujeme i rukavičky zjm. v chladnějším a větrném počasí. Obuv vezměte uzavřenou, popřípadě silné ponožky pro malé děti. Nevhodné jsou holínky, které často padají. I pro rodiče je z bezpečnostních důvodů vhodná plná uzavřená obuv.

Může se stát, že nebude příznivé počasí, proto si, prosím, vezměte pláštěnky s sebou.

Rodiče mohou využít možnosti sdílet radost s dítětem a doprovázet ho na lekci.

PROVOZ FYZIOOTERAPIE:
Děti při příjezdu budou vyšetřeny fyzioterapeutem. Vezměte prosím s sebou lékařskou zprávu týkající se zdravotního stavu dítěte. Děti musí mít potvrzení o bezinfekčnosti. Během pobytu máte možnost využít naše fyzioterapeuty ke konzultaci.

AREÁL:
V areálu je k dispozici malé travnaté dětské hřiště, místnost kde můžete při nepříjemném počasí počkat na terapii, stolečky a posezením. Po dohodě je možné i uspořádat opékání u ohně. Prostor je travnatý a může se využít i k odpočinku. V případě delšího mokrého počasí doporučujeme vzít dětem holínky.

STRAVOVÁNÍ:
Je možné zajistit v Dyníně, v areálu restaurace po domluvě alespoň den předem.
snídaně za 50,-
polévka a hlavní jídlo za 70,- ( výběr ze 3 jídel včetně bezmasé varianty)
večeře ve formě minutky do 100,- dle výběru

V areálu je k dispozici malé travnaté dětské hřiště, slunečníky s posezením. Po dohodě je možné i uspořádat opékání u ohně. Prostor je travnatý a může se využít i k odpočinku. V případě delšího mokrého počasí doporučujeme vzít dětem holínky. Do restaurace je přístup bezbariérový, je zde i možnost ohřátí jídla pro děti.

TIPY NA UBYTOVÁNÍ: Při včasné rezervaci je možno využít krásný rodinný penzion v obci Lhota (cca 2 km od Dynína) www.statek-penzion.cz  Penzion má pro rodiny s dětmi je ideální uzavřený travnatý dvůr s velkým bazénem a posezením. Penzion není plně bezbariérový!

Ubytování v obci Vlkov u Veselí nad Lužnicí v novém bezbariérovém penzionku. Uzavřený dvůr a krásná oplocená zahrada více informací na tel. 605753518 zatím nemají webové stránky. Zvýhodněné ceny ubytování.

Možnost je také se ubytovat v obci Neplachov, která je cca 3 km od Dynína www.penzion-neplachov.cz/, na statku u Čoudků je to 15km od nás http://www.kone-mazice.cz/ubytovani/ , cca 10km ve Veselí nad Lužnicí je toto ubytování http://www.hotel-lucia.cz. Pokud jste z blízkého okolí a nechcete se ubytovávat, je možno terapii navštěvovat ambulantně.

KAM NA VÝLET: Možnost výletů na kole do blízkého okolí, koupání v nedaleké (cca 10 km) pískovně ve Vlkově u Veselí nad Lužnicí, kde se také nachází písečný přesyp. Doporučujeme navštívit   Borkovická blata s naučnou stezkou (15km). Do vzdálenosti 30 km  je zámek Hluboká nad Vltavou i se zoologickou zahradou, jihočeské město České Budějovice, kde kromě piva najdete Černou věž s krásnou vyhlídkou, bludný kámen na náměstí a plno dalších zajímavostí. Lázeňské město Třeboň nabízí koupání v bazénu s teplou vodou i pro děti 30° a krásné procházky po hrázi rybníka Svět, zámeckém parku i ke Schwanzenbergské hrobce. Můžete se zde osvěžit místním pivem Regent přímo v pivovaru.

Jindřichův Hradec pro vás má krásný zámek a rozlehlou zahradu.

Bechyně vás přivítá lázněmi a krásným mostem, který je přes řeku Lužnici s výhledem na skalnatý kaňon i zde se nacházejí lázně především rašelinové.

V okolí 20km je možnost vidět krásné návsi se selskými štíty.

Od místa terapie cca 2 km je známý bošilecký mostek, který všichni znají z písničky Na tom Bošileckým mostku…..

Na vaši účast se těší celý realizační tým :)